Aparat w służbie firmy

Maj 26 2015 11:21AM

Kiedy się robi zdjęcia? Podczas uroczystości ślubnych (plus przyjęcie weselne z sesją plenerową), rodzinnych (pierwsza komunia, 50-lecie małżeństwa) lub wyjazdów (krajowych, ale przede wszystkim zagranicznych). Bardzo mało osób słyszało o wynajmowaniu fotografa dla firm, który ma za zadanie przedstawić w profesjonalny sposób wizerunek pracowników korporacyjnych. Dlaczego to jest tak ważne?

Fotografia biznesowa spełnia kluczową - businesstimes.pl

Rzetelność kluczem do sukcesu

Właściciele firm często mają bardzo wiele trudnych spraw na głowie, począwszy od spraw administracyjno-prawnych, skończywszy na integracji z pracownikami. W dobie nowoczesnego, zintegrowanego i cyfrowego społeczeństwa bardzo ważnym elementem jest budowanie wizerunku firmy w mediach społecznościowych. Opis wykonywanych usług, promocja produktów, a także charakterystyka licznych dokonań i sukcesów w danej branży to tylko niewielki ułamek informacji, na jakie potencjalni klienci zwracają uwagę. Portrety osób, które w znaczący sposób przyczyniły się do rozwoju danego przedsiębiorstwa, bardzo często goszczą na honorowych miejscach gabinetów prezesów. Pozwalają one nie tylko na identyfikację z firmą, ale również podkreślają jej silne więzi z osobami w niej zatrudnionymi. Fotografia biznesowa spełnia kluczową rolę w prezentowaniu organów zarządzających firmy, jak i przedstawieniu jej pracowników.

Czym zajmuje się fotograf korporacyjny?

Do jego zadań nie należy wyłącznie przedstawienie osób, ale przede wszystkim poznanie charakteru firmy i klimatu w niej pasującego. Dopiero wówczas można zaproponować odpowiednie fotografie, jakie mają być umieszczone w serwisach internetowych lub wykorzystane mediach tradycyjnych, nie wspominając o potrzebach wewnątrz-firmowych (takich jak zdjęcie na wizytówkach lub dyplomach i zaświadczeniach). Fotografia biznesowa ma na celu przedstawienie pracowników i kadr w ten sposób, by wzbudzały nie tylko szacunek i powagę, ale przede wszystkich poświadczały o wiarygodności, solidności i rzetelności danej osoby.

Na poważnie czy wesoło?

Jak powinny być wykonane tego typu zdjęcia? Tak naprawdę wszystko zależy od charakteru danego przedsiębiorstwa. Jeśli promocja firmy ma trafić do potencjalnych pracowników i młodych osób, to zaleca się przedstawienie liderów w naturalnym środowisku, w czasie przerwy na kawę lub negocjowaniu umowy. W przypadku fotografii biznesowej, jaka ma być wykorzystana w kampanii medialnej, warto postawić na zrobienie zdjęcia na tle najważniejszych elementów branżowych, np. przed budynkiem firmy lub jej nowym logo. Wiele zależy od samych właścicieli, bowiem wielu z nich decyduje się na wynajęcie fotografa korporacyjnego, by ten uwiecznił spotkania integracyjne lub wyjazdy służbowe. Warto mieć na uwadze, iż wycena tego typu usług jest indywidualną kwestią, gdzie kluczowymi elementami jest ilość osób, liczba dni zdjęciowych oraz warunki do wykonania zdjęć (inaczej kształtują się ceny w przypadku fotografii na placu budowy, a inaczej w oszklonym budynku).

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Do internetu trafia 30 proc. wydatków reklamowych firm

  Reklama internetowa rośnie w siłę. Szacuje się, że w ciągu pięciu lat rynek...

 • Branża PR w Polsce szybko się rozwija

  Polski rynek PR rośnie w tempie ok. 9 proc. rocznie. To trzykrotnie szybciej niż...

 • Polacy wśród internautów najczęściej blokujących reklamy

  Na całym świecie ponad 200 mln internautów blokuje reklamy w przeglądarkach....

 • Ponad 7,5 mln polskich internautów blokuje reklamy

  Liczba polskich internatów blokujących reklamy szybko rośnie i przekracza już...

 • Dzieci spędzają średnio około 18 godzin tygodniowo w internecie

  Ponad połowa dzieci w wieku 10–15 lat ma urządzenia mobilne z dostępem do...

 • Większość internautów akceptuje mniej agresywne reklamy w sieci

  Reklama w internecie jest akceptowana przez większość odbiorców, o ile nie utrudnia...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.